Romanian English French German Hungarian Italian Spanish
Despre noi

Alternativa pentru timpul liber al copiilor si tinerilor intre 5 si 18 ani

Palatul Copiilor  Arad este soluţia inteligentă pentru petrecerea timpului liber al copiilor şi adolescenţilor între 5 şi 18 ani.

Cu o tradiţie de peste 50 de ani de la înfiinţare, cu profesori experimentaţi si pasionaţi, cele 28 de cercuri  din diverse domenii de interes sunt astfel gândite încât să suscite interesul oricărui tânăr.

Pentru că noi, la Palatul Copiilor , ştim cum sunt copiii zilelor noastre: curioşi, inteligenţi, veseli, creativi.

De aceea ştim ce trebuie să le oferim:

  • locul unde să-şi pună în evidenţă inteligenţa, creativitatea, curiozitatea
  • momentele care să îi pună în valoare
  • recompensele care să-i motiveze

La Palatul Copiilor Arad copiii şi tinerii sunt puşi în valoare, apreciaţi cum se cuvine şi premiaţi pe măsura eforturilor şi rezultatelor obţinute.

Finanţarea procesului educaţional este asigurată de Ministerul Educaţiei, Cercetării şi Inovării, prin I.S.J. Arad şi prin resurse extrabugetare.

Locul ideal de dezvoltare personală, Palatul Copiilor Arad vă aşteaptă cu o ofertă de nerefuzat: cursuri gratuite cultural-artistice,  sportive şi tehnico-aplicative.

 

PERSONAL ANGAJAT AN ȘCOLAR 2015 / 2016

PALATUL COPIILOR ARAD

FILIALE: CLUBUL COPIILOR PECICA / CLUBUL COPIILOR SÂNTANA

I. DATE DE IDENTIFICARE:

 

Denumirea unităţii de învăţământ

PALATUL COPIILOR ARAD

Localitate/judeţ:

ARAD, JUDEŢUL ARAD

Adresa:

B-DUL REVOLUŢIEI 69

Cod poştal:

310130

Telefon-fax:

Tel . 0257/Tel. / fax 0257/255508

E-mail:

Această adresă de e-mail este protejată de spamboţi; aveţi nevoie de activarea JavaScript-ului pentru a o vizualiza / Această adresă de e-mail este protejată de spamboţi; aveţi nevoie de activarea JavaScript-ului pentru a o vizualiza

 

FILIALE / STRUCTURI

Denumirea unităţii de învăţământ

CLUBUL COPIILOR PECICA

Localitate/judeţ:

PECICA, JUDEŢUL ARAD

Adresa:

Strada 2, nr. 60

Cod poştal:

317235

Telefon-fax:

Tel . 0257/468206

E-mail:

Această adresă de e-mail este protejată de spamboţi; aveţi nevoie de activarea JavaScript-ului pentru a o vizualiza

Denumirea unităţii de învăţământ

CLUBUL COPIILOR SÂNTANA

Localitate/judeţ:

SÂNTANA, JUDEŢUL ARAD

Adresa:

Strada Muncii, nr. 117

Cod poştal:

317280

Telefon-fax:

Tel . 0257/Tel. / fax 0257/255508

E-mail:

Această adresă de e-mail este protejată de spamboţi; aveţi nevoie de activarea JavaScript-ului pentru a o vizualiza / Această adresă de e-mail este protejată de spamboţi; aveţi nevoie de activarea JavaScript-ului pentru a o vizualiza

 

II. PERSONAL DIDACTIC DE CONDUCERE

Numele şi prenumele

Funcția

Calificarea

Gradul didactic

Vechime la catedră

Documentul de numire în funcţie

Unit de înv. la care are norma de bază

Lung Ioana Teodora

Director

Educație fizică și sport

I

18 ani

Decizie IȘJ Arad nr. 116/63/27.08.2015

Palatul Copiilor Arad

 

 

 

 

 

 

III. PERSONAL DIDACTIC DE PREDARE - CERCURI/SPECIALIZĂRI

Nr.

crt.

Numele iniţ.tatălui şi prenumele

Unitatea de învăţământ

Titular/ Detaşat/ Suplinitor calificat/ Suplinitor necalificat/

Specializare obţinută prin studii (cea care îi asigură calificarea)

Disciplina predata / catedra

1

ROȘU I. LAURA-ANDREEA

PALATUL COPIILOR ARAD

TITULAR

ARTĂ VOCALĂ - CANTO

MUZICĂ VOCAL - INSTRUMENTALĂ

2

ACHIM A. IOANA SILVIA

PALATUL COPIILOR ARAD

SUPLINITOR CALIFICAT

TEOLOGIE ORTODOXĂ - LITERE (LIMBA ȘI LITERATURA ENGLEZĂ)

CENACLU LITERAR / CULTURĂ ȘI

CIVILIZAȚIE ROMÂNEASCĂ

3

ANDREI G. MIHAELA

PALATUL COPIILOR ARAD

TITULAR

ARTĂ TEATRALĂ - ARTA ACTORULUI MÂNUITOR DE PĂPUȘI ȘI MARIONETE

TEATRU DE PĂPUȘI

4

BALAZS A. EMANUEL

PALATUL COPIILOR ARAD

TITULAR

EDUCAȚIE FIZICĂ ȘI SPORT

KARATE

5

BORAN F. ANDREEA-FLORINA

PALATUL COPIILOR ARAD

TITULAR

DREPT

EDUCAȚIE PENTRU CETĂȚENIE

DEMOCRATICĂ

6

BACOS SERGIU

DAN

PALATUL COPIILOR ARAD

TITULAR

INTERPRETARE MUZICALA

MUZICĂ VOCAL - INSTRUMENTALĂ

7

CODREAN A. RODICA MANUELA

PALATUL COPIILOR ARAD

TITULAR

LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ

JURNALISTICĂ

8

COSMA T. MIRELA SANDA

PALATUL COPIILOR ARAD

TITULAR

EDUCAȚIE FIZICĂ ȘI SPORT

DANS MODERN

9

COSMA I. MITICĂ

PALATUL COPIILOR ARAD

TITULAR

EDUCAȚIE FIZICĂ ȘI SPORT

ȘAH

10

CUREA C. CONSTANTIN CRISTIAN

PALATUL COPIILOR ARAD

TITULAR

MUZICĂ

TARAF

11

CZEGE I. IOSIF

PALATUL COPIILOR ARAD

TITULAR

FIZICĂ / INFORMATICĂ

GRAFICĂ PE CALCULATOR

12

EDELENI C. PAUL

PALATUL COPIILOR ARAD

TITULAR

PEDAGOGIE MUZICALĂ

MUZICĂ VOCAL - INSTRUMENTALĂ

13

FĂRCUȚA I. ELZA EVA

PALATUL COPIILOR ARAD

TITULAR

EDUCAȚIE FIZICĂ ȘI SPORT

GIMNASTICĂ AEROBICĂ

14

BOCȘE RAUL ADRIAN

PALATUL COPIILOR ARAD

TITULAR

ARTE VIZUALE

CERAMICĂ

15

JUCOTINSCHI G. HORTENSIA ȘTEFANIA

PALATUL COPIILOR ARAD

SUPLINITOR CALIFICAT

EDUCAȚIE FIZICĂ ȘI SPORT

DANS SPORTIV

16

PERI V. VASILE

PALATUL COPIILOR ARAD

TITULAR

ARTELE SPECTATORULUI - COREGRAFIE

DANS POPULAR

17

KOHN HAYNALKA

PALATUL COPIILOR ARAD

TITULAR

LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ / LIMBA ȘI LITERATURA ENGLEZĂ

CULTURĂ ȘI CIVILIZAȚIE ENGLEZĂ

18

LUNG A.I. IOANA TEODORA

PALATUL COPIILOR ARAD

TITULAR

DIRECTOR

EDUCAȚIE FIZICĂ ȘI SPORT

DANS SPORTIV

19

MOISESCU C.ARIANA

PALATUL COPIILOR ARAD

TITULAR

PEDAGOGIA ARTEI

PICTURĂ PE STICLĂ

20

MORAR I.DIANA

PALATUL COPIILOR ARAD

TITULAR

LIMBA ȘI LITERATURA GERMANĂ / ENGLEZĂ

CULTURĂ ȘI CIVILIZAȚIE GERMANĂ

21

NESMERAK E.N. BIANCA NICOLETA

PALATUL COPIILOR ARAD

TITULAR

LIMBA ȘI LITERATURA ENGLEZĂ / FRANCEZĂ

CULTURĂ ȘI CIVILIZAȚIE ENGLEZĂ

22

PAVEL E.GABRIELA AURORA

PALATUL COPIILOR ARAD

TITULAR

LIMBA ȘI LITERATURA FRANCEZĂ / ROMÂNĂ

TEATRU ȘCOLAR / CULTURĂ ȘI

CIVILIZAȚIE FRANCEZĂ

23

SABĂU V.ADINA ANCA

PALATUL COPIILOR ARAD

TITULAR

ARTĂ TEXTILĂ

ARTĂ DECORATIVĂ

24

STANA RAȚĂ M. LĂCRĂMIOARA DANIELA

PALATUL COPIILOR ARAD

TITULAR

GRAFICĂ

DESEN / PICTURĂ

25

RUS P. PETRU DANIEL

PALATUL COPIILOR ARAD

TITULAR

EDUCAȚIE FIZICĂ ȘI SPORT

JUDO

26

TABĂRĂ P. PETRU

PALATUL COPIILOR ARAD

TITULAR

TCM

CARTING

27

TOCACIU V. MARIANA IOLANDA

PALATUL COPIILOR ARAD

TITULAR

INSP. ȘCOLAR

LIMBA ROMÂNĂ / ENGLEZĂ

CENACLU LITERAR / CULTURĂ ȘI

CIVILIZAȚIE ROMÂNEASCĂ

28

BARKASZ D. DANIEL

PALATUL COPIILOR ARAD

SUPLINITOR CALIFICAT

SUBINGINER TCM

PRIETENII POMPIERILOR

29

BOTH I. LIDIA

PALATUL COPIILOR ARAD

TITULAR

MATEMATICĂ - INFORMATICĂ

INFORMATICĂ

30

ROMAN E. BOGDAN MARIUS

PALATUL COPIILOR ARAD

TITULAR

EDUCAȚIE FIZICĂ ȘI SPORT

TENIS DE MASĂ

31

KASS TIBERIU

PALATUL COPIILOR ARAD

SUPLINITOR NECALIFICAT

TCM

AEROMODELE

32

ZAGONI- SZABO A. LAURA MARIA

CLUBUL COPIILOR PECICA

TITULAR

EDUCAȚIE FIZICĂ ȘI SPORT

DANS MODERN

33

NOGHIU L. VLADIMIR

CLUBUL COPIILOR PECICA

TITULAR

PROFESOR DE MUZICA

MUZICĂ VOCAL - INSTRUMENTALĂ

34

SĂVULESCU ANCA

CLUBUL COPIILOR PECICA

SUPLINITOR

CALIFICAT

LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ / ENGLEZĂ

CULTURĂ ȘI CIVILIZAȚIE ENGLEZĂ

35

COVACI G.ALINA LAVINIA

CLUBUL COPIILOR PECICA

TITULAR

EDUCAȚIE FIZICĂ ȘI SPORT

DANS POPULAR

36

BAN T. ANA

CLUBUL COPIILOR PECICA

SUPLINITOR

CALIFICAT

HORTICULTURĂ

PROTECȚIA MEDIULUI

37

LAZĂR I. ALINA CARMEN

CLUBUL COPIILOR PECICA

SUPLINITOR

CALIFICAT

INFORMATICĂ

INFORMATICĂ

38

POENARIU MONICA OANA

CLUBUL COPIILOR SÂNTANA

SUPLINITOR

CALIFICAT

LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ / ENGLEZĂ

CULTURĂ ȘI CIVILIZAȚIE ENGLEZĂ

39

BELEAN P. MIRCEA

CLUBUL COPIILOR SÂNTANA

TITULAR

EDUCAȚIE FIZICĂ ȘI SPORT

DANS POPULAR

40

BLÂNDU P. DIANA CORNELIA

CLUBUL COPIILOR SÂNTANA

TITULAR

LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ / FRANCEZĂ

CREAȚIE LITERARĂ

41

BUDIU I. ANAMARIA MELANIA

CLUBUL COPIILOR SÂNTANA

TITULAR

EDUCAȚIE FIZICĂ ȘI SPORT

JUDO

 

IV. PERSONALUL DIDACTIC AUXILIAR

Nr. Crt.

Nume şi prenume

Categorie de personal

1

Ţurlea Aurora

Administrator financiar patrimoniu

2

Rusu Rodica

Secretar sef

3

Cseri Petru

Administrator patrimoniu

4

Clej Daniel

Corepetitor Ansamblu folcloric

 

V. PERSONALUL NEDIDACTIC

Nr. Crt.

Nume şi prenume

Postul nedidactic

1

Şuşcă Vasile

Paznic

2

Albulescu Rodica

Îngrijitoare

3

Cormoş Mariana

Ingrijitoare

 

Director,

Prof. Lung Ioana Teodora

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

Parteneri si sponsori

http://www.icetech.ro

Parteneri

  • Liceul "Francisc Neuman"
  • Liceul C.F.R
  • Şcoala Specială Şiria
  • Cercul Militar Arad
  • Şcoala Generală "Ioan Slavici", Şiria
  • Şcoala Generală Galşa
  • Direcţia generală de asistenţă socială şi protecţia copilului
  • Palatul Copiilor Cluj-Napoca
  • Altalanos Muvelodesi Kozpont Oroshzava - Ungaria
  • Administraţia Parcului Natural Lunca Mureşului
  • Asociaţia ARTEAM Arad
  • Şcoala Specială Şiria
  • Bekes Megyei Tudashaz es Konyvtar Bekescsaba -Ungaria
  • Camera de Comerţ, Industrie şi Agricultură Arad
  • Asociaţia Millennium Center, Arad
  • Şcoala şi Grădiniţa Românească Lucian Magdu, Battonya- Ungaria
  • Hulebackgymnasiet,Molnlycke, Suedia
  • Botsmanskolan, Molnlycke, Suedia
  • Harryda Kommun, Molnlycke, Suedia
  • Rotary Club Newport, SUA
  • "Liszt Ferenc"Alapfoku Muveszeti Iskola Oroshaza - Ungaria
  • Centrul de Creaţie al Copiilor Ialoveni - Republica Moldova
  • Grădiniţa P.P.20 Arad
  • Megyei Konyvtar Es Human Szolgaltato Centrum Bekescsaba - Ungaria
  • Pecsi Ifjusagi Kozpont - Pecs - Ungaria
  • Şcoala Generală Nr. 4 Vulcan
  • Clubul Copiilor Lipova
  • Clubul Copiilor Ineu
  • Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
     

    Conducere

    Director:Prof. Ioana Lung
    Contabilitate: ec. Aurora Ţurlea
    Secretariat: Rodica Rusu
    Administraţie: Cseri Petru

    Facebook

    Cine e online

    Avem 36 vizitatori online
    Web Design Arad, Webdesign Arad